Blog > Komentarze do wpisu
04-06-2014- Jak obecnie rozumiemy WOLNOŚĆ?

 4 CZERWCA uczciłam wieczornym bieganiem. Kilkanaście dni temu uzupełniając ankietę SPISBIEGACZY.PL stwierdziłam, iż dla mnie bieganie jest synonimem wolności. Jak wiec mogłam inaczej ? I dopiero, gdy wprawiłam ciało w ruch pomyślałam, że biegam w butach kupionych w TKMaxxie, skarpetkach od Tereni (z którą szukam za wschodnią granicą trochę prawdziwego życia), leginsach z niemieckiego Lidla i koszulce adidasa kupionej w secondo handzie… Słucham do tego amerykańskiej muzyki z fińskiego  telefonu… Takie to moje życie międzykontynentalne – wolne ! Wolność to posiadanie prawa wyboru, możliwość wybierania z całej palety barw…

 

środa, 04 czerwca 2014, inna_bajka

Polecane wpisy

Komentarze
shamanistik
2014/06/04 21:40:00
Z tego postu wynika, że wolność to materializm i konsumpcjonizm. Oczywiście, biorąc pod uwagę brak tych produktów w ogólnej dostępności przed transformacją - coś w tym jest. Jednak, ludzie uciśnieni w sposób faktyczny chyba chętnie zamieniliby możliwość nabywania przedmiotów zagranicznych marek na głęboko idącą, faktyczną wolność osobistą. Pomijając zupełnie kwestie niewolnictwa, jakim jest ogólnonarodowy pęd do posiadania konkretnych rzeczy materialnych.
-
2014/06/05 07:44:45
Witaj Shamanistik!

Zgadzam się z Tobą ! Ale to tylko jeden z odzwierciedleń wolności we współczesnym polskim świecie, choć niewątpliwie w Polsce zapewne najbardziej popularny. Zdecydowanie chodziło mi bardziej o prawo wyboru, a nie podkreślenia roli konsumpcjonizmu we współczesny życiu. Myślę, że na co dzień korzystamy własnie z tego. Mamy taką możliwość bo jesteśmy WOLNI i to bez wątpienia jest najważniejsze.

-
shamanistik
2014/06/05 12:03:54
Faktycznie, prawo wyboru jest jedną z podstaw wolności. Jedyne, co pozostaje, to korzystać z tego prawa w taki sposób, żeby go nie marnować wybierając źle. :)
stat4u